Ukázky z montáží tepelných čerpadel a podlahového vytápění | Aktuality

Zde najdete nejnovější informace, užitečné tipy a inspiraci v oblasti tepelných čerpadel a podlahového vytápění. Na této stránce budeme pravidelně sdílet.

Ukázka instalace tepelného čerpadla Panasonic T-cap 12kw v Dymokurech, kde jsme nahradily kotel Dakon nesplňující emisní třídu. Tepelné čerpadlo bude sloužit pouze pro vytápění. Proběhlo vyřízení dotace NZÚ , kterou jsme podali a byla schválena.  Zákazník dostane 80 000,-. Cena celkové instalace 281000,-

 

 

 

 

 

5CB9DAB9 DA34 4E71 9E9A A4299B8159F78AE6DD1A 5088 4F37 B017 10BEE10FE2EA ALIAS

 

Jak funguje tepelné čerpadlo?

Fungování tepelného čerpadla je založeno na inteligentní konstrukci, která umožňuje odebírat teplo z chladnějšího prostředí a předávat ho do teplejší otopné soustavy, čímž se rozšíří do vytápěného objektu. Tepelná čerpadla mohou využívat různá prostředí jako zdroj tepla. Podrobnější informace o principu tepelného čerpadla najdete v našem článku "Jak funguje tepelné čerpadlo".

Jaké jsou druhy tepelných čerpadel

Tepelná čerpadla jsou zařízení navržená tak, aby využívala přírodních zdrojů tepla a jejich přeměnou na tepelnou energii poskytovala účinný způsob vytápění a chlazení. Tyto čerpadla se liší v závislosti na tom, jaké druhy prostředí využívají k přenosu tepla. Existuje několik hlavních typů tepelných čerpadel, z nichž každý využívá odlišného prostředí pro získání tepla a jeho přenos do systému vytápění.

Tvorba internetových stránek Dejtonaweb.cz | Jan Adamec