Montáž tepelných čerpadel

 

Tepelné čerpadlo

Výhody tepelného čerpadla

Existuje několik klíčových důvodů, proč se tepelná čerpadla těší oblibě mezi mnoha lidmi:

 • Snadná údržba a bezproblémový provoz.
 • Nezávislost na fosilních palivech, jako je uhlí nebo zemní plyn.
 • Environmentální šetrnost a ohled na ekologii.
 • Možnost dosáhnout významných úspor energie.

Tepelná čerpadla využívají nevyčerpatelný zdroj energie z okolního prostředí (zejména země, vzduchu nebo vody). Tuto energii získanou ze zdroje dále zesilují a využívají ji k vytápění budov nebo ohřevu vody. Jedním z nejčastějších důvodů, proč si lidé tepelná čerpadla pořizují, je jejich schopnost výrazně snížit náklady na energii. Tímto způsobem tepelná čerpadla nejenom šetří energii, ale také přispívají k ochraně životního prostředí.

Úspora tepelného čerpadla

Počty jsou jednoduché, ale zároveň závisí na individuální situaci ve vaší domácnosti. Průměrně platí, že tepelné čerpadlo může přinést úsporu nákladů až 50 % ve srovnání s plynem a až 75 % ve srovnání s elektřinou. V případě společnosti Woltair vždy pečlivě zohledňujeme specifické podmínky jednotlivých domácností a doporučujeme zařízení, které se řadí mezi nejlepší možnosti na trhu v České republice, s ohledem na širokou škálu značek a jejich výkonnost.

Záruka a servis tepelného čerpadla

Záruční podmínky se liší u různých výrobců. U nejkvalitnějších čerpadel může být poskytována záruka až na 10 let. Doporučujeme vám objednat servis tepelného čerpadla ještě před vypršením záruční doby. Tímto krokem zajistíte dlouhou životnost čerpadla a ušetříte si mnoho starostí. Chceme vás však upozornit, že je třeba být opatrní s výrobci, kteří slibují životnost čerpadel přesahující 30 let.

Servis tepelného čerpadla není pro běžné domácnosti povinný, ale obecně se doporučuje provádět jej alespoň jednou ročně. Tím prodloužíte životnost čerpadla a snížíte náklady na jeho provoz. Existuje mnoho rozumných důvodů, proč tak činit.


Průběh realizace tepelného

 • Kontaktujeme vás

   Po obdržení vaší poptávky se co nejdříve spojí s vámi náš poradce, který vás provede podrobnostmi, zjistí vaše očekávání a dohodne se s vámi na termínu, kdy zdarma provedeme důkladné zaměření vašeho domu.

 • Potkáme se

  Naši techničtí navštíví váš domov a provedou zaměření, výpočty potřebných parametrů a analýzu návratnosti. Zároveň identifikují případná rizika při realizaci a pečlivě si vyslechnou vaše přání a odpoví na vaše otázky. Díky této podrobné a individuální práci získáte skutečně dokonalý a na míru přizpůsobený návrh řešení.

 • Příprava a montáž Tepelného čerpadla

 • Společně s ohledem na dostupnost komponent skladem, složitost stavební přípravy a váš kalendář pečlivě plánujeme proces montáže. V každém kroku vás budeme provázet a poskytovat podrobné informace.

 • Vyplacení dotace

  Podle legislativních požadavků má stát 30denní lhůtu od finálního předání pro vyplacení dotace. I když se to stává v méně než 0,5 % případů, pokud by se náhodou stalo, že by byla vaše dotace zamítnuta, jsme připraveni vám ji vyplatit podle smlouvy z našich zdrojů.

 • Záruční a pozáruční servis

  Jsme tu pro vás vždy, když potřebujete využít naši záruční službu, rychlou opravu nebo pokud máte jakékoli dotazy, na které chcete získat odpověď.

Aktuálně | Mohlo by vás zajímat

čtvrtek, 25 duben 2024 12:51

Ukázka instalace tepelného čerpadla Panasonic T-cap 12kw v Dymokurech, kde jsme nahradily kotel Dakon nesplňující emisní třídu. Tepelné čerpadlo bude sloužit pouze pro vytápění. Proběhlo vyřízení...

Tvorba internetových stránek Dejtonaweb.cz | Jan Adamec